Z jakiego powodu upadłość konsumencka jest zbawienna?

Upadłość konsumencka przyciągnęła w ostatnim czasie pokaźne zainteresowanie ze strony konsumentów zadłużonych i nie ma się, czemu zadziwiać.

W mniemaniu albowiem fachowców z branży finansowej i prawniczej w chwili obecnej jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwikłań, jeżeli chodzi o problemy osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem wspomnieć, że do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, iż z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało tylko kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane normy. W chwili obecnej upadłość konsumencka upadłość konsumencka 2017 jest o wiele bardziej osiągalna dla zwyczajnego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk jedynie w początkowym półroczu tego roku z opcji ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko dowodzi na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Sporo osób (w szczególności tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest dla nich właściwym rozwiązaniem.

No cóż, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji konkretnej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie rozpocząć życie o przysłowiowego zera (warto, bowiem wtrącić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się nierzadko z licytacją majątku, jaki posiada dłużnik w celu spełnienia żądań wierzycieli).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Z jakiego powodu upadłość konsumencka jest zbawienna?”

Leave a Reply

Gravatar